شاید وقتی نام پینک فلوید را میشنویم ، بیشتر اسم راجر واترز و یا دیوید گلیمور به خاطرمان می آید. اما مگر میشود از درامر گروه پینک فلوید نام نبرد ؟ نیک منسون ! متولد ۱۳۲۳ شمسی در بیرمنگام .

نیک ، تنها عضو این گروه است که در تمام آلبوم ها حضور داشته است. (مطلب انحلال پبنک فلوید را بخوانید). نیک منسون همچنین یکی از موسسین این گروه ، در کنار راجر واترز و سید برت است. پدر نیک منسون ، یک مستند ساز بوده. داستان آشنایی نیک منسون و گروه پینک فلوید به زمان تحصیل او در دانشگاه همراه با راجر واترز برمیگردد. آنها در ابتدا گروه Sigma 6 و بعد ها پینک فلوید را پایه ریزی کردند.

"<yoastmark

درامر گروه پینک فلوید

علارغم مسائل و مشکلات حقوقی که بین اعضای پینک فلوید رخ داد، نیک منسون همواره رابطه ی خوبش را با تمام اعضای گروه حفظ کرد. او در سال ۲۰۰۲، در کنار راجر واترز، در تور کنسرتش نواخت. همچنین در سال ۲۰۰۶ نیز در قسمت هایی از کنسرت راجر واترز را اجرا کرد. درامر گروه ، پس از سالها بلاخره پس از ۲۴ سال در کنار تمامی اعضای پینک فلوید در کنسرت Live 8 دوباره نواخت. او به عنوان پل ارتباطی بین راجر واتز و دیوید گلیمور شناخته میشود.

سبک موسیقایی نیک منسون

درامر گروه پینک فلوید

نیک منسون ، تاثیر پذیر از سبک جاز است. او درامر آگوستیک (هم با یک دست و هم با دو دست) را مینوازد. منسون به سازهایی چون درام الکترونیکی و روترومز نیز مسلط است. ضرب های او نیز بین فواصل ۲ و ۴ متغیر است. همچنین نیک نسبت به باقی درامر های سبک پراگرسیو راک ، کمی آرامتر و ملو تر مینوازد. در نهایت ، ترکیب سازها با درام باعث حجیم تر شدن صدای ساز نیک منسون میشود.

همچنین نیک منسون گروهی با نام یک نعلبکی رمز و راز تاسیس کرده است تا آهنگهای دوران آغاز پینک فلوید را بنوازند