الویس پریسلی : زندگی نامه الویس پرسلی نیازمند کتابی با قطر زیاد است، زیرا او یکی مهمترین چهره های قرن ۲۱ و سلطان راک اند رول است. اجرای پرشور ترانه ها و جذابیت مردانه او دلایل مهمی برای معروفیت او بوده است. او پرفروشترین خوانده ی تک دنیاست ( یعنی عضوی گروه موسیقی نبوده). او همچنین برنده ی ۳ جایزه گرمی نیز هست.

زندگی نامه الویس پریسلی

الویس متولد در ۱۹۳۵ آمریکا ست. او برادری دو قلو نیز داشته که به هنگام تولد از دنیا میرود. در تابستان ۱۶ سالگیش او به استودیو رفته بود تا ترانه هایی را برای تولد مادرش ضبط کند که مورد توجه مدیر استودیو قرار گرفت و مسیر پیشرفت را آغاز کرد.

 

{{ آهنگ الویس پریسلی : Always on My Mind با زیرنویس فارسی }}

 

ازدواج

الویس در ۳۲ سالگی با پریسیلا پریسلی ازدواج کرد. آشنایی آن دو به زمانی برمیگردد که الویس در آلمان خدمت سربازی خود را سپری میکرد. پریسیلا در آن دوران بازیگر بود. آن دو ۸ سال بعد از هم جدا شدند. علت طلاق آنها خیانت پریسیلا به الویس بود. الویس این طلاق را زخمی خوب نشدنی توصیف میکرد.

مرگ

الویس اواخر زندگی به شدت چاق شده بود و به افسردگی مبتلا شده بود. هزینه ی سنگین تفریحات و داروهای او برای مشکلات مالی زیادی نیز ایجاد کرده بود. الویس در نهایت سال ۱۹۷۷ درگذشت.

الویس پریسلی

علت مرگ الویس ایست قلبی است. دکتر او تایید کرده که خوردن چندین قرص با هم از جمله قرصهای کدئین باعث مرگ او شده است. روانشناس او بخاطر تجویز همزمان آمفتامین و دیگر قرصها برای الویس مدتی تعلیق شد.

منبع : Wikipedia