یکی رهبر یک گروه عالی راک بود و دیگری سلطان پاپ. فردی مرکوری و مایکل جکسون ! آنها قصد داشتند یکی از بهترین ترک های موسیقی تاریخ را با هم ارائه دهند. فردی مرکوری در سال ۱۹۷۳ ، هنگام انتشار اولین آلبوم گروه کوئین وارد سطح موفقیتی از شهرت شد. شاید یکی از دلایلش استعداد او در بالاتر رفتن از سطح ژانر های مشهور موسیقی راک بود. تلفیق سبک راک با اپرا ، پاپ و سبک دیسکو. همچنین فردی مرکوری احترام زیادی برای مایکل جکسون قائل بود. کسی که با آلبوم تریلر (پرفروشترین آلبوم تاریخ موسیقی) در اوج قله موفقیت بود.

فردی مرکوری و مایکل جکسون

فردی مرکوری و مایکل جکسون

این دو هنرمند ، هر دو استعدادی زیادی در اجرا داشتند. آنها اعتماد به نفس زیادی در اجراها، موسیقی و فیلمها ار خود نشان میدادند. نمونه این اجراها شاید Live Aid فردی مرکوری و اجراهای زیبای مایکل در آلبوم Thriller است. اما پیش‌بینی همکاری آنها هیچوقت در زمان حیاتشان مقدر نشد.

جکسون اعلام کرده بود که یکی از طرفداران فردی مرکوری است. آنها همدیگر را در اجرای گروه کوئین ملاقات کردند. فردی در این مورد میگوید :

چند باری برای دیدن اجراهای ما در لس آنجلس آمده بود. برا همین حس میکردم از ما خوشش می آید ، برای همین با او ملاقات کردم.

مایکل جکسون هم در مصاحبه ای دیدار های خود با فردی را اینگونه روایت میکرد :

اون شروع کرد به دیدن من اومدن، اون روزها شام با هم بیرون میرفتیم.

در مصاحبه ای دیگر، از مایکل جکسون در پشت صحنه کنسرت کوئین پرسیده شد :

آیا میشود گفت شما طرفدار کوئین هستید ؟
مایکل جواب داد :
من طرفدار فردی مرکوری هستم !

فردی ، همیشه مایکل را برادر کوچک خود مینامید. او در جایی گفته است :

من ۳۷ سالمه و مایکل ۲۵ ، ولی اون بیشتر از من اینجا (دنیای موسیقی ) بوده.

 

مشکلات بین فردی مرکوری و مایکل جکسون

این رابطه فوق العاده، کم کم درگیر مشکلاتی شد. مثلا یک روز فردی مرکوری با مدیر برنامه هایش تماس میگیرد که او را سریعا از دست مایکل در استودیو نجات دهد.

فردی مرکوری و مایکل جکسون

وقتی مدیر برنامه های فردی (جیم میامی) علت را میپرسد ، مرکوری میگوید :

مایکل هر روز حیوون خوونگیش که لاما هست را به استودیو میاورد ، من واقعاً نمیتونم با این مسئله کنار بیام. حضور یه لاما تو استودیو منو معذب میکنه

از آنطرف ، مایکل جکسون هم مشکلاتی با فردی مرکوری داشت. مثلا مایکل از اینکه فردی در خانه اش کوکائین مصرف میکرده ناراحت بوده.

 

سرانجام ، آهنگ مشترک

در آخر ، فردی مرکوری و مایکل جکسون چندین تلاش ناموفق برای ضبط ترانه مشترک داشتند. شاید تنها نتیجه این همکاری نسخه غیر رسمی آهنگ State of Shock است که در ادامه میتوانید به آن گوش بدهید. نسخه استودیویی این آهنگ به جای فردی با صدای Mick Jagger ضبط شد.