گروه رولینگ استونز ، در سال ۱۳۴۱ در بریتانیا تاسیس شد. به جرئت میتوان گفت ، کمتر گروهی مثل رولینگ استونز توانسته محبوبیتی این چنینی در سطح جهان ، حتی پس از گذشت حدود ۶۰ سال برای خودش دست و پا کند. در آن دوران که بزرگانی مثل باب دیلین ، پاول مک کارتی (گروه بیتلز) و اریک کلپتون موقعیت های فردی را در خط مقدم راک حفظ کرده بودند ، Jagger به عنوان خواننده ، Richards به عنوان گیتاریست و Watts به عنوان درامر گروه دوام و همکاری خود را ادامه دادند. در طی این روند ، استونز به گروهی مهم و برجسته در سبک راک تبدیل شد.

شکل گیری گروه

گروه رولینگ استونز

Keith Richards و Mick Jagger در سال ۱۳۲۹ در دارتفرد همکلاسی شدند و دوستی آنها آغاز شد. در اواسط دهه ۳۰ شمسی ، Jagger با دوست خود دیک تیلور یک گروه کوچک خانگی تشکیل داد . تمرینات آنها به همان صورت ادامه یافت تا اینکه در سال ۱۳۴۱ آنها اولین اجرایشان با نام گروه رولینگ استونز را آغاز کردند.

افتخارات گروه رولینگ استونز

گروه رولینگ استونز ژانرهای مختلف موسیقی را به با هم ترکیب کرد. در طول فعالیت گروه ، آنها در سبکهای بلوز، راک سایکدلیک ، R&B ، کانتری ، محلی ، رگی و رقص سهم به سه زایی داشند. این گروه همچنین عادت داشت آهنگ های دیگر هنرمندان را بازخوانی کند و تا آخر نیز این عادت را حفظ کرد.

گروه رولینگ استونز ۳۰ آلبوم استودیویی ، ۲۳ آلبوم زنده ، ۲۵ آلبوم تلفیقی و ۱۲۰ تک آهنگ تا به امروز منتشر كرده است. به گزارش OfficialCharts.com ، این گروه ، چهارمین گروه پرفروش تاریخ موسیقی هستند . پرفروش ترین آهنگ آنها (I Can’t Get No) یا رضایت است. برویم با هم به این آهنگ گوش دهیم :

رولینگ استونز، بیش از ۲۴۰ میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است. همچنین آنها ۴۸ تور کنسرت برگزار کرده اند که بعضی از آنها رکوردار پرفروشترین تور های تاریخ هستند. در سال ۱۳۹۲ ، مجله ی رولینگ استون ، آثار آنها را دقیق ترین تعریف از سبک راک اند رول خواند.

 

منبع : ویکیپدیا