گروه U2 ، یک بند راک ایرلندی است که در سال ۱۳۵۵ در دوبلین تاسیس شد. حدود ۱۱ سال پس از تاسیس گروه پینک فلوید. این گروه متشکل از بونو (خواننده و گیتار ریتم) ، اج (گیتار اصلی ، کیبورد و بک وکال) ، آدام کلیتون (گیتار بیس) و لری مولن جونیور (درام و سازهای کوبه ای) است. گروه U2 دارای ۱۴ آلبوم استدیویی می باشد و با فروش تقریبی ۱۵۰–۱۷۰ میلیون نسخه آلبوم در سراسر جهان ، یکی از پرفروش ترین هنرمندان موسیقی تاریخ است. آنها بیش از هر گروه دیگر جایزه گرمی دریافت کرده اند ، تعداد ۲۲ عدد ! همچنین گروه نامزد اسکار هم برای فیلم Mandela بوده است. در ضمن بونو ، خواننده و گیتاریست گروه مرد سال مجله ی تایمز در سال ۲۰۰۵ (همراه با بیل گیتس) نیز شد.

گروه U2

تاسیس گروه U2

گروه U2 ، توسط لری مولن جونیور ، که آن زمان ۱۴ سال داشته تاسیس شد. او یادداشتی را در تابلوی اعلانات مدرسه خود قرار داد و از نوازندگان برای تاسیس یک گروه دعوت کرد. در این دعوت هفت پسر نوجوان به او پیوستند. در ابتدا، گروه “The Larry Mullen Band” نام داشت و پس از تغییر نام های متفاوت نهایتا به گروه U2 تغییر نام داد.

اشعار گروه

اشعار گروه U2 برای مضامین اجتماعی و سیاسی آنها معروف است، همراه با تصاویر معنوی با تم مسیحیت. یکی از معروفترین آهنگ های گروه U2، آهنگ Where The Streets Have No Name یا (جایی که خیابانها نامی ندارند) هست که در ادامه میتوانید آن را گوش کنید.

متن ترانه آهنگ Where The Streets Have No Name :

گروه U2

میخوام فرار کنم ، میخوام قایم شم
میخوام دیوارهایی که داخل نگهم داشتن رو خراب کنم
میخوام درستم دراز کنم و شعله رو بگیرم
جایی که خیابان ها اسم ندارند ها، ها، ها
می خواهم نور آفتاب را روی صورتم احساس کنم
می بینم که ابر گرد و غبار بدون هیچ اثری ناپدید می شود
می خواهم از باران سمی پناه بگیرم
جایی که خیابان ها اسم ندارند اوه اوه

جایی که خیابان ها اسم ندارند
جایی که خیابان ها اسم ندارند
ما هنوز در حال ساختن هستیم و بعد عشق را می سوزانیم
سوختن عشق
و وقتی به آنجا می روم ، با تو به آنجا می روم …

منبع : ویکیپدیا