گروه متالیکا یکی از تاثیرگذارترین گروه های دهه ۸۰ و ۹۰ هوی متال هست. متالیکا الگو نسل تازه ی خوانندگان راک بود که داشتن از تخم در می اومدن. گروه متالیکا دوباره سبک هوی متال رو به خیابونا برگردوند. علت این شهرت و مقبولیت هم ساختار پیچیده شعرهاشونه. در این پست آهنگ unforgiven و آلبوم kill em all رو هم بررسی میکنیم.

 

متالیکا : آلبوم kill em all

زمانی که آلبوم kill em all متالیکا منتشر شد موسیقی زیرزمینی متال مشروعیت پیدا کرد. پیچیدگی و عمق  آلبوم kill em all متالیکا باعث شد سبک هوی متال به عنوان یک موسیقی مفهومی در کنار سبک های دیگر خودشو نشون بده. خیلی‌ها این گروه را با پینک فلوید مقایسه می‌کنن که سبک Psychedelic rock رو جهانی کرد.

این آلبوم به گفته Bernard Doe یکی از بزرگترین، غنی ترین و سنگین ترین آلبوم های موسیقی تاریخه و این آلبوم را به کسایی که ناراحتی قلبی دارن توصیه نکرده. همچنین این آلبوم یک الگو برای بقیه خوانندگان سبک متاله. این آلبوم مخلوطی از سبک پانک و متال یک نمونه واقعی و منحصر به فرده. گیتار این آلبوم نیز به شدت ستایش شده و به عنوان ” کنترل کردن گیتار در مسخره ترین سرعت تمپوها” شناخته میشه.

بریم موزیک ویدیو “جستجو و نابود کردن seek & destroy ” رو از آلبوم kill em all با زیرنویس فارسی ببینیم.

 

 

 

متالیکا :آهنگ unforgiven

آهنگ Unforgiven متالیکا یکی از بهترین آهنگ های متالیکا ست . این آهنگ به شدت شخصی و در مورد زندگی James Hetfield هست. پدر جیمز وقتی که بچه بوده اونها را ترک می کننه و اونارو با مادری که خیلی مسئولیت پذیر نبوده تنها میذاره. مادرش هم در ۱۶ سالگی از دست میده و پیش یکی از اقوامشون که خیلی مذهبی بوده میرن. اقوامی که وقتی بچه‌ها مریض می‌شدن اونارو دکتر نمی بردن. چون اعتقاد داشتند با قدرت خداوند خوب میشن! شاید این دلیل دائم الخمر بودنش میشه و به خاطر مشروب خوردن زیاد زنش بعدها از خونه بیرون میندازش.
نقد این آهنگ متالیکا در مورد اینکه جیمز در بچگی مجبور بوده به انجیل گوش کنه، به خصوص این قسمت آهنگ که میگه این پسربچه قوانینشو یاد میگیره.

بریم آهنگ Unforgiven را با زیرنویس فارسی ببینیم.

 

افتخارات گروه

گروه متالیکا به همراه گروه های Slayer, Anthrax, Megadeth به عنوان “چهار بزرگ” سبک شناخته می شن. اونا بیش از ۱۲۵ میلیون نسخه تا به امروز در دنیا فروش داشتن. این گروه از نظر تعداد فروش یکی از موفق ترین گروه های تمام تاریخه. گروه  محدودیت های سرعت تمپو و متن رو برای ارتقاء ساختار پیچیده آهنگ هاشون تغییر دادن. همچنین گروه متالیکا چهل و دومین هنرمندان تمام تاریخ هم هست.

 

"<yoastmark

 

خلاصه

متالیکا

آهنگ unforgiven

آلبوم kill em all

زندگی نامه

معرفی آلبوم

معرفی تک آهنگ

افتخارات

کودکی اعضا

زیرنویس فارسی